Červen 2016

Trikolorní štěně týdne

19. června 2016 v 18:10 | Elie_Me
Rozhodla jsem se, že udělám 'rubriku' trikolorní štěně týdne. Štěňata budou rasy Kavalír jako byla Aisha. Tak jaké je štěně na tento týden?

Á ten je tak roztomilý!
Tak *hafhafhafhifhafhif* u dalšího článku.

Psík od Popelnic Ennie

11. června 2016 v 18:01 | Elie_Me |  Rozhovory
Ahoj..(ano už tu zase straším..) Dnes tu máme Borderu od Popelnic Ennie.

Věděla jsi že chceš útulkáčka?
Přišlo to nějak náhodně, snila jsem o Border kolii již dlouho, ale ani za boha by mě nenapadlo, že bych takovou krásku a nejlepšího přítele najít v útulku.

Byla náhoda že je Ennie BOC?
Já si osobně myslím, že my dvě se nějak sešly. Náhoda to asi nebyla, páč si myslím, že Ennie je z množírny.

Pověz nám něco o Ennie.
Ennie je 52cm chlupatá barevná kulička, která mi dává chuť do života. Je to nejlepší pes, který je podle mého snu. Dokáže udělat vše co chci a vždy s chutí. Myslím, že Ennie není úplně čistá BOC, i když je to jasné, protože nemá PP. Má 17 kg a je zdravá jako buk.

Jaký by měl být tvůj další pes?
Moje další plány mezi psama jsou za hodně dlouho. Teď mám ještě RR a nechci ho zatěžovat dalšími psy. Rozhodně plánuji Louisianského leopardího psa, American PitBull Terrier, Argentinská doga, Border kolie a možná Rhodeský Ridgeback. Rozhodně jich nebude málo

Jak jsi se dozvěděla o minulosti Ennie?
O minulosti jsem se dozvěděla od policistů, kteří chodí za mamkou do práce a povídají si spolu. Řekli, že majitelé jsou někde z Proskovic, mají barák a děti, ale co je na tom pravdy nevím. Bádat po tom nechci.

Bude další pes taky z útulku?
To netuším, nedokážu říct co bude za týden natož za pár let. Třeba se naskytne možnost mít útulkového psa, který bude některý z mých vyvolených ras. Rozhodně chci, ale psa z chovatelské stanice, abych si byla jistá původem. Usmívající se


Like pro popelnici ty popelnice!

Jak se žije s Jack Russellem

11. června 2016 v 10:32 | Elie_Me |  Rozhovory
Ahoj mám pro Vás už nějakou tu dobu přichystané rozhovory, no a dnes tu máme Russellici! Usmívající se

Proč jsi chtěla Jack Russela?
Plemeno Jack russell teriér jsem si zamilovala. Naši známí měli fenku JRT, která byla hodná, klidná a poslušná. Po dlouhém uvažování, plánování a hledání co nejvíc informací, vše začalo. S mamkou jsme začali projíždět inzeráty a hledali štěňátka z chovatelské stanice. Jeden inzerát mi hned padl do oka. Za 4 dny jsme si jeli pro malou, bílou, chlupatou a roztomilou kuličku, která dostala jméno Maggie. Jack russell teriér se mě získal svojí oddaností, inteligencí, krásou, chutí pracovat, láskou a především věrností. Jsou to malí psi s velkým srdcem

Pověz nám něco o Maggie.
Maggie je dvouletá fenka Jack russell teriéra zbarvením bikolor. Je z chovatelské stanice z Husitova kraje. Zbožňuje frisbee, procházky v lese a hlavně psí kamarády! Je chytrá, přátelská, člověk se s ní nenudí a je to prostě pes do nepohody. Na trénincích krásně poslouchá, snaží se a rychle běhá. A doma je z ní zase mazlík. Věnujeme se dogdancingu, kde Maggie umí přes 50 triků, běháme agility a brzy nás čekají naše první závody. No a nakonec se ještě rekreačně věnujeme dogfrisbee.

Kdo fotí její fotky?
Maggie si především fotím sama svojí zrcadlovkou Nikon D3200. Občas naše společné triky mi nafotí kamarádky, za což ji jsem moc vděčná.

Kolik umí povelů?
Jak jsem již psala, Maggie umí přes 50 triků a kousků

Jak dlouho se je učila?
Pamatuji si na druhý den, kdy byla u nás a do pěti minut se naučila povel sedni a hned potom dávat pac. Potěšilo mě to a mrkla jsem na internet a objevila další triky. Maggie to všechno pochopila rychle a obě dvě nás to baví. Teď už ji učím těžší triky, které trvají o něco déle. Ale je to různé, třeba skok na záda, skok do náruče a nebo prosení pochopila a naučila se okamžitě, ale třeba takové couvání nám trvalo déle.

Bude další pes taky Jack russel nebo aspoň russell?
Nad druhým pejskem s rodinou uvažujeme. Zamilovali jsme si Jack russell teriéry. Ale už od mala zbožňuji ovčáky a jednou si chci splnit sen a být majitelkou německého ovčáka. Takže kdo ví.

Má nějaké psí kamarády?
Má a hodně moc! U babičky má nejlepšího kamaráda zlatého retrívra Baddyho. Je to užasná dvojka. Potom má psí kamarády na cvičáku anebo na procházkách. Maggie je přátelská a snese se se všemi psi, takže psích kamarádů má opravdu dost
Kamila Skalická a Maggie