Srpen 2016

Kalendář psích akcí

30. srpna 2016 v 19:59 | Elie_Me
Napíšu Vám zde pár psích akcí v PODZIM-ZIMA.

KDYNÁZEVKDEUZÁVĚRKA
3.9.2016Křepický voříšek (2.ročník)KřepicePO
10.9.2016Zátorský psí šampionZátorPŘED (1.9.)
2.10.2016Kadaňský voříšekKadaň??
2.10.2016Mladoboleslavský voříšekKrásná Louka??
28.9.2016Voříškiáda Mostecký voříšekMost??
24-25.9.2016Moravskoslezská národní výstava psůBrnoPO
1.10.20165. neoficiální agility závody ,,Hop do Ráječka"Ráječko??


Určitě si něco najdete! Jinak omlouvám se že tu není moc Čech. My jdeme na Křepice a národní :)

Bavlnčino dobrodružné ráno|Toulavé Tlapky

10. srpna 2016 v 16:14 | Elie_MeBylo to krásné ráno. Bylo něco kolem 7:50 hodin ráno. Bavlnka byla schoulená u nohou její paničky. Najednou se panička probudila. Neuvědomila si že na nohách jí leží malé stvoření a tak jednou nohou cukla. Bavlnka se vzbudila, hlavičku otočila směrem k paničce a pohleděla na ní. Pak se Bavlnka radostně zvedla a začala vrtět ocáskem. Začala hopsat po nohách své paničky až se pomalu dostávala k horní části těla. Její majitelka si ji přitiskla k tělu a Bavlnka byla nadšená že ji panička drbká pod bradou. Když byla menší, tak se bránila a chtěla si do prstů své paničky kousnout. Teď bylo drbkání, ale to nejlepší na světě. Bavlnka seskočila z postele a běžela ke dveřím na zahradu. Paniččiny kroky vedly za ní. Otevřela dveře a Bavlnka vyběhla do mlhy. Vyvenčila se a běžela zpět. Přišel čas na krmení, Bavlnka se pacičkami opírala o skříňku pod pultem, protože výš nedosáhla.Její panička dávala granule z pytle do misky, Bavlnka se už nemohla dočkat a tušila že už to bude a tak se vydala k místu, kde o chvíli později panička misku s papáním opravdu položila. Mezitím co Bavlnka papkala, jí panička vzala misku na vodu a šla jí napustit čerstvou. Bavlnka zase seděla poslušně u dveří. Panička je zase otevřela a Bavlnka se vyvenčila a chvíli štěkala na psa za plotem. Pak se vrátila a asistovala své paničce při snídani. A pak spolu s paničkou šla do koupelny a zpět do ložnice. Nemohla se dočkat na ranní procházku po vsi. Pak jí panička nasadila červené kšírky na které připnula samonavíjecí puntíkaté vodítko a mohli se vydat na cestu. Bavlnka se nejvíce těšila na část kde si spolu s paničkou sednou na studánku a budou tam jen tak sedět 10 minut. Po té se vrátily zpět domů. Panička jí otřela packy, odepla vodítko a jen co ho schovala tak už Bavlnka ležela ve svém pelíšku v obýváku. Ani si nenechala kšírky sundat...

Líbilo se Ti dobrodružství Bavlnky?
Chtěl by jsi jí pomoct nebo jí dokonce dát domov?
Tu se dozvíš vše o Bavlnce! Info o Bavlnce..
Usmívající se

Úvod Toulavých tlapek

6. srpna 2016 v 15:00 | Elie_Me
Dnes jsem si k mému článku přizvala hosta (který tu bude mít i vlastní rubriku, jestli vše půjde podle představ).
Hostem je spolek na ochranu zvířat, záchranný spolek apod. no zkrátka, říkejte tomu jak chcete, ale jedno je jisté, jsou to Toulavé tlapky. TT je spolek který zachraňuje zvířata z ulic, množíren a bůh ví co ještě. V tomto spolku jsou zvířata v léčení, k adopci anebo v převýchově. Nejedná se jenom o psy ,ale i kočky. Byla zde i zvířata z různých kauz. Je mnoho způsobů jak tlapkám pomoci např. finačně,darování věcí do aukcí , no vše to naleznete na tomto linku.
Toto je Bavlnka, o této fence budou i první 2 články z rubriky Toulavých tlapek.
A toto je Avarin.

Toulavé tlapky mají i svoji facebookovou stránku tak je nezapomeňte sledovat a podporovat!

Na obrázky se mohou vztahovat autorská práva, tak se raději ptejte :)

Toulavé tlapky + Elie_Me

Co dělá Dominga Domingem

6. srpna 2016 v 13:26 | Elie_Me
Domingó, Domingó, Domingó! Ty náš milý pejsku. Za pár let vím co jsi, jak přemýšlíš a hlavně co rád děláš!

1) Vždy flegmatik

To jsi ty, vždy flegmatik. Otravují tě mouchy- nevadí. Vlezlo ti ptáče do boudy- nevadí (počkáš než přijde páníček, ptáče ti pokadí boudu, my ho nedoštoucháme ven, nedáme do kyblíčku a u hnízda ho nevyštouchneme- jinak starají se o něj! A nevyčistíme ti boudu). Stačí jako důkaz?

2) Méďa forever

Proč prostě nevylínáš? Proč tě musíme rok od roku česat a česat? Člověk by řek , jó to je krátkosrsté plemeno, to je ok' ale opravdu to ok není... vy co máte velké krátkosrsté vevnitř nemáte žádný problém, ale venku mu naroste srst a snad si rozumíme

3) Hračky netřeba

Možná jako malý jsi měl nějaké to přetahovadlo , v tu dobu jsem to nevnímala , když jsem ti ale minulé Vánoce koupila přetahovadlo a gumovou kost, Ok kost jsi zlikvidoval ale přetahovadlo tu leží do teď a nikdo si s ním nehraje. Ale kopačáky a tenisáky, to ty rád.

4) Hlídat s úvahou

Hlídat pouze s úvahou. Neštekat na každého kdo projde. A to se mi na tobě líbí. Jen když se ti neco nezdá, nikdy víc!

Ano, bylo to velmi krátké ale snad to stačilo, více mě teď moc nenapada a tak je možné že bude pokračování. Jinak na naší FB fanpage bude brzy soutěž tak sledujte!
Ahoj