Psi mi změnili život

8. prosince 2016 v 14:13
Vše to začalo v létě 2015, když jsem na táboře potkala Border kolie. Hrozně jsem ji chtěla prosila o ni. Rodiče řekli zcela jasné ne.
Pes je vlastně to co mi doposud změnilo život. Asi v říjnu 2015 jsem objevila agility a dogdancing. DD mi téhdy přišel jako úplná blobost a chtěla jsem se věnovat agility. No jo, já, 50-ti kilový, desetiletý pes a smeták na kýblech-opravdu profi. Po pár dnech u Domiho mi rodiče oznámili, že svého psa tedy mohu mít, pokud se o něj budu starat. ANO!ANO!ANO! Budu mít vlastního pejska! Bude to super! ,,A jaké plemeno?" už nevím jestli jsem se ptala já jich, či oni mě, ale někdo to prostě řekl. Měla jsem tři favority.
1. Ausina
2. Chodský pes
3. Bílý švýcar
Švýcara jsme zavrhli a tak se rozhodovalo mezi choďákem a ausinou. Mamka choďák, já ausík. Vyhrála jsem...Narazila jsem na první chovku v Praze, která nám oznámila, že psa ven nedává! Potom přišla druhá v Brně. Nejsme kynologové-támhle jsou dveře. Najít dobrého chovatele byla celkem fuška. Když byla Hanácká národka šli jsme se kouknout. V sobotu byli ausiny. Večer mamka objevila Kavalíra. A to vše začalo..Nechtěla by jsi ho? Koukni na něj, je rozkošnej, na ten kukuč..Koukla jsem s na hafici.cz kde mě zaujal jeden kavalír BH (z fotky vypadal jako bílošedý). Jmenovala se Nelinka která mi ukázala že s kavalírem se dá dělat to samé co s ausinou...Najít chovku kavalírků bylo také docela těžké..Koukala jsem se na inzeráty a chs 3x denně. Ruby kluk, nic. Všude samé fenky. Mamka řekla že i fenka by nebyla až takový problém..To už ale byla zadaná. Táta narazil na chs Biely Démon, a tam to klaplo..Měli jsme mít jako prvně Warriora Nini (*31.12.2015) ale pak k nám chovatelka přiřadila Xaydana Nini (*31.12.2015). Já si ho přejmenovala na Buddyho.Celá ta naše cesta začala...táhneme to dál, ikdyž tento rok byl také docela náročný a to hlavně pro rodiče..Buddy se nějak nemoh naučit že se venčí jen venku a tak moje obětavá maminka vstávala dost brzy, aby se to zvládlo. Buddy se přestěhoval do místnosti kde jsou dvířka ven a téměř celý den je venku s kamarádem Domim. 11.12.2016 to bude přesně třičtvrtě roku co jsem s ním..Na ten okamžik nezapomenu...

Štěk a líz Domi&Buddy
Lucka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simona Simona | Web | 9. prosince 2016 v 16:07 | Reagovat

A tak se vede veselý psí život....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama